Preskočiť na obsah

Chlórnan sodný

Naše značky uchovávajú domácnosti a pracoviská čisté a svieže, a chránia ich pred mikróbmi. Počas celých desaťročí sme chlórnan sodný používali ako súčasť produktov domácej starostlivosti ako silný a rýchly dezinfekčný prostriedok, ktorý bojuje proti širokej škále mikroorganizmov, vrátane baktérií a vírusov.

A person cleaning their kitchen

Chlórnan sodný je aktívna súčasť väčšiny bielidiel pre domácnosti. Aj pri veľmi nízkej koncentrácii bojuje proti mikróbom a vynikajúco odstraňuje škvrny a nepríjemné pachy. Početné vedecké štúdie preukázali, že pri použití podľa pokynov na štítku je bezpečný. A ako bielidlo sa takmer úplne rozpadne na soľ a vodu, preto môže ísť do výlevky.

Odpovede na otázky

Prečo Unilever používa chlórnan sodný?

Chlórnan sodný používame, pretože je to veľmi účinný spôsob ničenia širokej škály škodlivých mikroorganizmov, ako sú baktérie, vírusy a plesne. Funguje aj pri veľmi nízkej koncentrácii – preto sa bežne používa na čistenie pitnej vody a udržiavanie hygieny plaveckých bazénov.

Je chlórnan sodný bezpečný?

Áno, ak sa používa podľa pokynov na obale. Ak sa používa nesprávne, môže dráždiť kožu a oči, najmä ak je nerozriedený. Preto je dôležité bielidlá pozorne skladovať a používať, zabrániť kontaktu s pokožkou a dávať si pozor, aby sa vám nedostal do očí – ako sa vysvetľuje na štítkoch produktu. Zároveň je dôležité nemiešať bielidlo s amoniakom, kyselinami ani iným čistidlami. Zmiešanie bielidla s bežnými čistiacimi prostriedkami môže spôsobiť vážne zranenia.

Je chlórnan sodný bezpečný pre životné prostredie?

Po použití sa chlórnan sodný rýchlo rozkladá a tvorí soľ a vodu. Rozličné podrobné vedecké hodnotenia preukazujú, že jeho bežné domáce použitie nie je nebezpečné pre životné prostredie.

Ktoré produkty značky Unilever obsahujú chlórnan sodný?

Niektoré z našich čistiacich prostriedkov pre domácnosť, napríklad Domestos.

Späť hore