Preskočiť na obsah

Fenoxyetanol

Na zachovanie dobrého stavu produktov určených pre domácnosť a na osobnú starostlivosť používame konzervačné látky: bez nich by ich pokazili baktérie a plesne. Konzervačné zložky vyberáme starostlivo a dbáme na to, aby boli bezpečné a účinné pre tých, ktorí naše produkty používajú.

A mother with a child

Fenoxyetanol je číra, bezfarebná tekutina s miernou vôňou ruží, ktorá sa vyskytuje aj voľne v prírode, no častejšie ako syntetická. Je to jeden z najbežnejších konzervantov používaných v produktoch osobnej starostlivosti. Je bezpečný, účinný a používa sa v širokej škále produktov.

Odpovede na otázky

V ktorých produktoch spoločnosti Unilever sa nachádza fenoxyetanol?

Fenoxyetanol používame v celej rade produktov osobnej starostlivosti, vrátane zvlhčovačov, čistiacich vôd, mydiel, čistiacich utierok a detských krémov. Používame ho aj v niektorých tekutých pracích práškoch.

Je fenoxyetanol bezpečný pre všetky vekové skupiny?

Fenoxyetanol je preukázateľne bezpečný a účinný konzervant. V jednotlivých produktoch sú účinnejšie rozličné konzervanty a fenoxyetanol je obzvlášť účinný v jemných zloženiach, ktoré sú najvhodnejšie pre deti.

Pri našom posudzovaní bezpečnosti sa dokázalo, že fenoxyetanol je účinný a bezpečný konzervant kozmetických produktov pre všetky vekové skupiny v koncentrácii do 1 %. Je to v súlade s hladinou povolenou v nariadeniach Európskej únie.

Účinné konzervanty sú obzvlášť nevyhnutné v produktoch pre deti, pretože sú zvlášť náchylné na infekcie. Ak sa fenoxyetanol používa v rámci nastavenej bezpečnej úrovne, je podľa existujúcich vedeckých dôkazov úplne bezpečný pre všetky vekové skupiny, vrátane malých detí. Ako pri všetkých produktoch používaných v našich produktoch pre domácnosť a na osobnú starostlivosť, vždy sledujeme najnovší vedecký výskum a vývoj v reguláciách.

„FENOXYETANOL JE V PRODUKTOCH OSOBNEJ STAROSTLIVOSTI A V KOZMETIKE BEZPEČNÝ A ÚČINNÝ V STANOVENÝCH HODNOTÁCH... A JEHO BEZPEČNOSŤ JE ROZSIAHLO ZDOKUMENTOVANÁ Z POHĽADU ÚČINKOV NA ĽUDSKÉ ZDRAVIE AJ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE.“

Phenoxyethanol as a Safe and Important Preservative in Personal Care (Fenoxyetanol ako bezpečný a dôležitý konzervant pri osobnej statostlivosti), J. Krowka a kol., Cosmetics & Toiletries (online: Apr 23, 2014); tlač 129(5) 24-27 (jún 2014)
Späť hore