Preskočiť na obsah

Vazelína

Petrolát, známejší ako vazelína, sa bežne používa v kozmetike a produktoch osobnej starostlivosti.

A mother and baby

Jedinečná zvlhčovacia schopnosť vazelíny sa nepodobá na väčšinu ostatných mastí a krémov, pretože niektoré z nich zostávajú len na povrchu pokožky, alebo do nej vniknú a vyplavia sa príliš rýchlo.

Pôvodná vazelína Unileveru – Vaseline® – pomáha pri hojení suchej pokožky, pretože v nech uzamkne vlhkosť a pod povrchom vytvorí ochrannú vrstvu. Uzamknutím vlhkosti pomáha Vaseline® bojovať s ochoreniami ako je šupinatá, odlupujúca sa koža, a zrýchľuje jej vlastnú prirodzenú obnovu.

Produkty osobnej starostlivosti s obsahom vazelíny sa dlhodobo preukázateľne bezpečne používajú, a Vaseline® je už viac ako 145 rokov spoľahlivý základný kameň kúpeľňových skriniek. V súčasnosti prechádza Vaseline® trojitým čistením a má mnoho ochranných a preventívnych použití od skrášľovania po starostlivosť o bábätká.

Odpovede na otázky

Odkiaľ pochádza vazelína?

V polovici 19. storočia si robotníci na vrtných zariadeniach prvých ropných polí v USA všimli gélovitú látku a začali ju používať ako masť na rany a popáleniny. Chemik Robert Chesebrough prišiel na to, ako túto látku – vazelínu – destilovať na ľahšiu, čistejšiu verziu, a na trhu ju predával ako Vaseline®. Odvtedy sa Vaseline® vďaka vlastnej účinnosti aj ako súčasť kozmetických produktov a výrobkov na osobnú starostlivosť stala extrémne populárnou.

Je používanie produktov na osobnú starostlivosť Unileveru s vazelínou bezpečné?

Áno. Nami používaná vazelína je vysoko čistená a spĺňa farmaceutické normy. Je účinná, prešla rozsiahlym hodnotením a jej pravidelné používanie je bezpečné. Rovnaký názor majú mnohé regulačné a zdravotnícke úrady, vrátane Správy potravín a liečiv, čo je úrad zodpovedný za dohľad nad bezpečnosťou potravín a liečiv v USA a vazelínu uznáva ako voľnopredajnú ochranu pokožky.

VELITEĽ ROBERT PEARY, KTORÝ SA VŠEOBECNE POKLADÁ ZA PRVÉHO ČLOVEKA NA SEVERNOM PÓLE, SI ZOBRAL VASELINE® NA OCHRANU POKOŽKY POČAS EXPEDÍCIE V ROKU 1909, PRETOŽE NEZAMŔZALA.

Späť hore